Atrakcje

Nasz rejon bogaty jest w atrakcje turystyczne, dzięki którym Państwa pobyt w pokojach i domkach w Wołkowyi, niedaleko Polańczyka (dodatkowe informacje) z pewnością będzie udany i dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń.

 

 

Połonina Wetlińska
pasmo górskie położone w Bieszczadach Zachodnich. Jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Bieszczadach.

 

 

 

 

Zapora w Solinie
zapora w Solinie, która ma 81,8 m wysokości i 664 m długości, jest najwyższą zaporą w Polsce. Jej budowę rozpoczęto w 1960 r. Trwała ona 4 lata.
Zbiornik ma powierzchnię ok. 22 km² i największą w Polsce pojemność (472 mln m³). Otoczenie Jeziora Solińskiego jest licznie odwiedzane przez turystów i wczasowiczów. Możliwość kąpieli istnieje na wyznaczonych kąpieliskach. Zbiornik cieszy się również dużą popularnością wśród żeglarzy i kajakarzy.

 

 

Kolejka Wąskotorowa
Bieszczadzka kolejka wąskotorowa jest dziś jedną z atrakcji turystycznych Bieszczadów. Trasa przejażdżki jest bardzo urozmaicona.

 

 

 

Łopienka Cerkiew
Według miejscowej tradycji w XVIII wieku wzniesiono murowaną kapliczkę, aby umieścić w niej ikonę Matki Boskiej, która w cudowny sposób pojawiła się na stojącej obok lipie. Cerkiew została dobudowana do kapliczki dopiero w I połowie XIX wieku. We wnętrzu znajduje się kopia cudownego obrazu Matki Bożej Łopieńskiej, którego oryginał znajduje się w kościele w Polańczyku

 

 

 

Kryta pływalnia w Ustrzykach Dolnych
Pływalnia oferuje basen sportowy (o wymiarach 25 m x 12,5 m, głębokość 1,20 - 1,80 m) oraz basen rekreacyjny z atrakcjami typu bicz wodny, gejzery. Największą atrakcją jest zjeżdżalnia ( 65 m)

 

 

 

W pobliżu istnieją również stadniny koni.

Kontakt

Belweder Bieszczady


 

Marzena Janczak
Ul. Bieszczadzka 3
38-613 Wołkowyja

+48 500 734 630
+48 13 469 25 48


belweder.bieszczady@interia.pl

miejsce przyjazne dzieciom-1

wifi

noclegi
Noclegi i pensjonaty meteor24.pl noclegi Wołkowyja kwatery prywatne Wołkowyja BELWEDER Noclegi nad Jeziorem Solińskim